Projekt ústredného kúrenia a chladenia

Správnym výberom druhu kúrenia sa dá dlhodobo šetriť energia a aj náklady. Prvým krokom pri výbere je voľba vykurovacieho média (plyn, drevo, slnečná energia..) a následne voľba kotla. Tomuto typu vykurovania sa hovorí ústredné, teplo totižto vzniká na jednom mieste a následne sa tak rozvádza ďalej do ďalších miestností.

Projekt ústredného vykurovania je dôležitou témou. Aj napriek tomu, veľa prípadov sa končí chybným nadimenzovaním sústavy, čo vedie k vyšším nákladom alebo dokonca k zlej funkcii. Na začiatok je potrebné zvoliť vhodný zdroj tepla. Odporúčania sa odvíjajú od veľkosti a vlastnosti stavby a od jej funkcie.

Cena projektu za ústredné vykurovanie sa pohybuje v niekoľkých stovkách eur. Odvíja sa to od zložitosti projektu, okolností a pod. Ide však o zanedbateľnú čiastku vzhľadom na podstatu systému vykurovania.

Stropné chladenie predstavuje moderný trend, z ktorého sa pomaly, ale isto stáva nevyhnutnosť u novostavieb. Stropný chladiaci systém sa odporúča najmä pri stavbách s vysokými stropmi, veľkou presklenou plochou a u stavieb, ktoré sa dlhodobo vystavujú nadmernému slnečnému žiareniu.

Pred montážou chladiaceho systému, sa musí byť zabezpečená prípojka studenej vody. Inštaluje sa pod omietku či do betónu. Systém rúrok sa pevne fixuje, integruje do stropu a chráni sa pred vonkajšími vplyvmi. Najväčšou výhodou stropného chladenia je, že v porovnaní s klímou chlad sála, a teda nie ste vystavený nepríjemnému fúkaniu a prievanu. Cena chladenia je ovplyvnená najmä veľkosťou stavby. Ak máte záujem o cenovú ponuku, neváhajte nás kontaktovať

Ponúkame projekty pre:

  • Ústredné kúrenie
  • Chladenie budov
  • Schémy zapojenia kotolní